W walce ze smogiem

Nawiewniki z filtrami antysmogowymi

Smog (dymomgła) – nienaturalne zjawiska atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych: znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody. Zjawisko to odczuwamy najbardziej w sezonie grzewczym (od listopada do lutego) z powodu spalania paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych oraz częstego korzystania z samochodów.
W powszechnej opinii wciąż panuje jeszcze przekonanie, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy przede wszystkim osób cierpiących na astmę i inne choroby układu oddechowego. Tymczasem smog jest szkodliwy dla każdego z nas – toksyczne pyły odkładają się w organizmie i wyniszczają go od środka Zanieczyszczone powietrze niekorzystnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny i nerwowy. Nie jest obojętne dla dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że zanieczyszczone powietrze to obok nadciśnienia i tytoniu jeden z najbardziej skutecznych zabójców.

Aby umożliwić doprowadzenie do naszych mieszkań czystego powietrza pozbawionego zanieczyszczeń należy zastosować nie tylko tradycyjny nawietrzak, ale również, co jest niezwykle ważne, element umożliwiający oczyszczanie tego powietrza, czyli filtr antysmogowy i antyalergiczny, który zatrzyma do 85% cząstek pyłu zawieszonego PM10, pyły węglowe, pyłki kwiatów, a nawet roztocza. Ten filtr jest umieszczony w zewnętrznej części nawietrzaka czyli w czerpni.

Idąc naprzeciw oczekiwaniom, naszych klientów proponujemy rozszerzenie naszej oferty o montaż nawiewników ciśnieniowych z filtrami antysmogowymi typu URBINO.
Istnieje również możliwość zastosowania samej czerpni powietrza z filtrem typu URBINO do nawiewników już zainstalowanych.

Zalety nawiewników ciśnieniowych z czerpnią URBINO:

  • SKUTECZNOŚĆ – filtr antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 85% pyłów PM10 i do 30% PM 2.5
  • KOMFORT – automatyczne sterowanie przepływu powietrza gwarantuje precyzyjną i bezszelestną pracę
  • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 30 dB
  • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
  • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra (filtr starcza na około rok)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – OFERTA NAWIEWNIKÓW